«ЗАВІРЮХА»
У цю гру дитина може гратися з одним із батьків. Спочатку краще спробувати гратися з дорослим, після декількох разів діти можуть гратися самі. Поставте гравців один навпроти одного, після чого вони міцно беруться за руки. Діти починають кружляти під віршик-лічилку:Завірюха, завірюха,
Все завіяла по вуха,
Мов сніжинки ми крутились,
В сніжнім танці ми зігрілись.
Пара гравців кружляє до тих пір, поки в одного з них не закрутиться голова. Після цього можна повторити гру, кружляючи в іншу сторону. Гра допомагає зігрітися на морозі, тренує вестибулярний апарат і привчає до командних взаємодій.“ДІД МОРОЗ”
Якщо зібралося багато дітей, з ними можна пограти в гру «Дід Мороз». Будь-яким зручним способом виберіть когось на роль Діда Мороза. Намалюйте паличкою невелике коло для нього, також можна зліпити коло зі снігу або викласти його з камінчиків. Поставте Діда Мороза в це коло, а інших дітей попросіть стати навколо і взятися за руки. Діти починають водити хоровод під такі слова:Через річку, через ліс
Дід Мороз дарунки ніс.
Всі поля позамітало
І річки позамерзали.
У снігу стоять ялинки
І завіяні будинки.
Зима холод напускає,
Снігом-льодом все вкриває.
Як тільки віршик закінчується, гравці повинні втікати від Діда Мороза. Завдання Діда Мороза – торкнутися і «заморозити» якомога більшу кількість дітей, а решта учасників повинні уникати його дотику. “Заморожені” стають в коло і чекають там. У ниі є шанс “врятуватися”: для цього команда повинна зліпити для них сніжку і перекинути або передати в коло. Цією сніжкою спіймана дитина повинна поцілити в Діда Мороза, після чого може вийти з кола і продовжити гру.«СНІГОВИЙ КВАЧ»
Це активна і весела гра, для якої знадобиться від п’яти учасників. Ви також можете взяти участь, особливо якщо учасників не вистачає. На початку гри потрібно підготувати ігрову зону, накресливши на землі квадрат. Ігрову зону можна виділити, виклавши межі невеликим бордюром зі снігу або ж облаштувати майданчик квадратної чи прямокутної форми. Учасники мають перебувати в цій зоні, а навколо неї буде бігати пара ведучих. Ведучим на майданчик заходити не можна. Якщо хтось залишив майданчик – він вибуває з гри і чекає наступного раунду. Коли діти поділилися на команди, вони займають позиції всередині ігрової області і за ним відповідно. Ті, хто в зоні – тікають від сніжок, які в них кидають гравці поза квадратом. Коли ведучий влучив у гравця в майданчику, то цей гравець виходить і чекає наступної гри. Гра триває, поки в квадраті не залишиться кількість гравців, рівна ведучим. Потім пара переможців стає ведучими, а решта вирушають в ігрову зону та гра починається знову.«ЗИМОВА БРАМА»
Для гри потрібен дитячий майданчик з гіркою. Навколо цієї гірки треба збудувати ворота з підручних матеріалів. Можна зробити арку зі снігу і творчо прикрасити її. Головне – пересвідчитися в безпеці, щоб діти не могли травмуватися, проїжджаючи під нею. Арка не має бути великою, щоб проїжджати під нею було не дуже легко. Дитина повинна спуститися з гірки, не торкнувшись брами. Якщо їй це вдалося – отримує нагороду за спритність. Нагородою може бути будь-що: цукерка, фішка або звичайний камінчик. Виграє той, хто зібрав більше призів.«КРИЖИНКА»
У грі є ведучий, який стає в центр, а решта дітей формують навколо нього в коло. Гравець в центрі повинен стрибати на одній нозі, при цьому пересуваючи ногою крижину в сторону інших учасників. Решта дітей тримаються за руки і намагаються ухилятися від крижини. Якщо крижинка торкнеться взуття іншого учасника – він стає в коло і продовжує гру в ролі ведучогоІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ВІКУ.
Для дошкільнят і першокласників можна ускладнити деякі із запропонованих ігор:- У грі «Завірюха» можна триматися не за руки, а взявши один одного під лікоть.
- У грі «Дід Мороз», заморожені учасники повинні ліпити снігову бабу і водити навколо неї хоровод.
- Щоб ускладнити «Сніговий квач», можна накреслити великий квадрат – так ведучим буде складніше поцілити у гравців.
«СНІГОВИК У ШОЛОМІ»
Побудуйте сніговика і надіньте йому на голову відро. Якщо відро з собою не взяли – можна чимось замінити. Головне, щоб імпровізований шолом був легким і не міцно сидів на голові. Дітей потрібно поділити на команди або пари, накреслити в 5-10 метрах від сніговика лінію і поставити команди за лінію. З цієї позначки діти будуть кидати сніжками в шолом сніговика. Хід гри:- кожен гравець по черзі робить спробу збити шолом сніжкою;
- якщо вдалося збити шолом – команда отримує +30 балів;
- якщо сніжка влучила в шолом +20 очок.
- за невдалу спробу +10 очок.
Немає коментарів:
Дописати коментар